• O nas
 • Adopcja roślin
 • Festiwal Dziewczyny + Rośliny
 • Mówią o nas
 • Blog
 • Adopcja roślin

  Adopcja roślin działa na terenie całej Polski i jest ZA DARMO!

  Wszystko dzieje się za pośrednictwem Facebooka

  JAK ODDAĆ ROŚLINĘ?

  Masz za dużo roślin? Nie wiesz jak się nimi opiekować? W domu pojawił się nowy lokator? Przeprowadzasz się? Powodów do oddania roślin może być wiele. 

  Jeśli chcesz oddać swoją roślinę dalej w dobre ręce wystarczy, że napiszesz do nas wiadomość prywatną na facebooku lub wyślesz maila ze zdjęciem rośliny, którą chcesz oddać. Prosimy, abyś napisał/a nam również:

  – Z jakiego miasta i z jakiej dzielnicy będzie możliwy odbiór,  

  – Jaki jest stan rośliny – czy jest zdrowa, przelana, przesuszona, czy są na niej szkodniki,

  – Jakie są rozmiary rośliny i czy potrzebny jest odpowiedni transport, aby ją przewieźć,

  – Numer kontaktowy, aby osoba zainteresowana mogła umówić się na odbiór. 

  My zajmujemy się znalezieniem nowego opiekuna, ty czekasz na kontakt od osoby, która przygarnie Twoją rośliną. Oprócz roślin można oddawać do schroniska różne akcesoria roślinne tj. doniczki, osłonki, nawozy, kermazyt, ziemia. 

  JAK PRZYGARNĄĆ ROŚLINĘ? 

  Aby zaadoptować roślinę trzeba śledzić na bieżąco naszą stronę na facebooku. To tam publikujemy posta ze zdjęciem oraz informacją skąd będzie możliwy odbiór oraz w jakim stanie jest roślina do adopcji. Trzeba być bardzo szybkim i czujnym, bo rośliny w dosłownie pare sekund mają już swojego potencjalnego właściciela. Proces adopcyjny wygląda następująco:

  1. Ten kto pierwszy skomentuje post z rośliną do oddania, pisząc „rezerwuje!” + numer rośliny (jeśli jest ich więcej niż jedna roślina) ma pierwszy prawo do adopcji. 

  2. Będziemy kontaktować się z tą osobą przez wiadomość prywatną podając kontakt do osoby, która oddaje roślinę. Bardzo ważne jest dla nas, abyście świadomie rezerwowali rośliny!

  3. Osoby, które nie będą się odzywać, bądź nie będą odbierać rośliny (maksimum tydzień czasu na przygarnięcie rośliny) będą wyłączane z następnych adopcji. 

  4. Każdy kolejny komentarz tworzy listę rezerwową. Gdy pierwsza osoba zrezygnuje to prawo do rezerwacji nabywa automatycznie osoba z drugiego komentarza. 

  ROŚLINY NA ŚMIETNIKU?

  Jeśli widzisz porzuconą roślinę na swoim osiedlowym śmietniku, ale nie możesz jej akurat przygarnąć – pisz do nas natychmiast! Prześlij nam fotkę z zostawioną na śmietniku rośliną oraz dokładny adres gdzie się znajduje (przydatne są wskazówki np. dzielnica, przy której klatce znajduje się śmietnik, jak się do niego łatwo dostać itp.). My w miarę możliwości jak najszybciej dodamy Twoje zdjęcie z dopiskiem „Z OSTATNIEJ CHWILI”. Rośliny ze śmietników nie podlegają rezerwacji w komentarzach. Ten kto uratuje daną roślinę jako pierwszy proszony jest do napisania komentarza, że roślin jest już bezpieczna.

  GALERIA ZAADOPTOWANYCH ROŚLIN W NOWYCH DOMACH:

  Polityka Prywatności