• O nas
 • Adopcja roślin
 • Festiwal Dziewczyny + Rośliny
 • Mówią o nas
 • Blog
 • Festiwal Dziewczyny + Rośliny

  Dziewczyny+rośliny 2024

  Tegoroczna edycja będzie odbywać się w Gdańsku!

  Szczegóły już w krótce!

  Dziewczyny+rośliny vol. 3

  Trzecia edycja festiwalu Dziewczyny+rośliny odbyła się w dniach 2-4 czerwca w Bydgoszczy. Tym razem gościło nas Bydgoskie Centrum Sztuki.

  Forma wydarzenia z roku na rok ewoluuje, ale wartości wciąż pozostają te same. Naszym głównym założeniem jest zrzeszanie oraz dzielenie się wiedzą między kobietami, które interesują się ochroną środowiska, roślinami oraz szeroko pojętą ekologią. Przy współpracy z Bydgoskim Centrum Sztuki odbył się również wernisaż i wystawa pt. „Mój Eden”.

  Festiwal rozpoczął się od piątkowego wernisażu wybranych dzieł, które były wynikiem opencalla. Osoby artystyczne z całej Polski wysyłały nam swoje prace w wybranym przez siebie medium. Na wystawie pojawiły się rzeźby, instalacje, obrazy, grafiki, zielniki, obiekty, a nawet ubrania.

  Tematem wystawy był rajski Eden. Miejsce gdzie czujesz się bezpiecznie, ciepło i zdrowo. Miejsce gdzie jesteś w zgodzie z naturą i samą/samym sobą. Jest tam jasno, pachnąco i czule. Gdzie jest Twój Eden? Czy jest prawdziwy? Możesz się nim podzielić?

  Ze wszystkich nadesłanych prac, jury w składzie dziewczyn z Fundacji Schronisko Dla Roślin wyłoniło 3 główne miejsca oraz wyróżnienia. Nagrodziłyśmy je upominkami w formie kosmetyków naturalnych od m.in. Ministerstwo dobrego mydła, 4 szpaki, Yope i ANKO rękodzieło.

  Podczas weekendu odbyły się również warsztaty okołoroślinne, wykłady, oraz spotkania tematyczne. Wszystko w duchu ekologii, kobiecości i otaczającej nas zieleni. Warsztaty prowadziły kobiety z Bydgoszczy oraz okolic. Były to m.in: Warsztaty zielarskie „Chwasty i Niewiasty” z Makowe Lato, Warsztaty z przesadzania roślin z Dżungla Bydgoszcz, Warsztaty haftu roślinnego z Tamborek Po Babci, Wyprawa jest kobietą – spotkanie z Dominiką Kiss-Orską, Dzikie wianki na głowę z Mileną ze Schroniska dla Roślin.

   

  Dziewczyny+rośliny vol. 2

  W Landschaftcie – znanej bydgoskiej kawiarni spędziliśmy wspólnie drugą edycje festiwalu. Odbyła się ona 17 lipca 2020 roku. W tej odsłonie zorganizowaliśmy targ roślinny, blok warsztatów, dj set, recytowanie wierszy oraz wystawę, która była wynikiem opencalla. Tematem wystawy była potęgą natury, jej moc i wpływ jaki ma na nas. Prace zostały nadesłane do nas z całego kraju, można było zobaczyć głównie fotografie, grafiki oraz malarstwo.

  Warsztaty jakie miały miejsce to m.in: Ceremonialne napary kwiatowe z Makowe Lato, Kosmetyki ziołowe do twarzy z Ziołowe Uroczysko, oraz Botaniczne perfumy z Ziołowe Uroczysko. Wystawcy, którzy mogli sprzedawać swoje naturalne, ziołowe i roślinne produkty to m.in: Herba Sfero, Kaplecie oraz Makowe Lato.

   

  Dziewczyny+rośliny vol. 1 

  Nasza pierwsza edycja festiwalu odbyła się w bydgoskiej kawiarni Landshaft. Wydarzenie miało miejsce 11 maja 2019 roku. W ciągu dnia odbyły się trzy rodzaje warsztatów o tematyce roślinnej, a wieczorem wernisaż prac dwóch utalentowanych dziewczyn z Bydgoszczy – Kasi Stępień oraz Monika Czapiewskiej. Głównymi bohaterkami tego wydarzenia były kobiety. Wszystkie warsztaty poprowadziły pasjonatki roślin, a prace które udało się obejrzeć inspirowane były naturą. Warsztaty które się odbyły to m.in. Dzikie zioła w kuchni i domowej apteczce z Makowe Lato, Ogród w słoiku z Schronisko Dla Roślin oraz Domowy warzywnik z Flora z Pola.

   

  Polityka Prywatności