• O nas
 • Adopcja roślin
 • Festiwal Dziewczyny + Rośliny
 • Mówią o nas
 • Blog
 • O nas

  Historia i cel Fundacji Schronisko Dla Roślin

  Schronisko Dla Roślin zostało założone w listopadzie 2015 roku przez cztery dziewczyny: Kasię, Monikę, Milenę i Magdę, których serce bije dla natury. Idea powstania fundacji narodziła się z potrzeby zwrócenia uwagi na problem uprzedmiotowienia roślin, które często są wyrzucane na śmietnik, gdy w istocie spełniają ważną rolę w naszym ekosystemie.

  Nasza główna misja i cel to poszerzanie świadomości ekologicznej, kryzysu klimatycznego oraz roli sztuki roślinnej i ecodesignu na świecie. Zajmujemy się także przygarnianiem niechcianych roślin i oddawaniem ich dalej w dobre ręce, aby uniknąć ich niepotrzebnego zniszczenia. Zachęcamy w ten sposób do życia w duchu less waste.

  Czym się zajmujemy?

  Podstawową działalnością fundacji jest wymiana i adopcja roślin. Pomagamy sprawić, aby rośliny trafiały w dobre ręce oraz żeby osoby, które nie mają co zrobić ze swoimi roślinami, nie musiały wyrzucać ich do śmieci. Więcej o adopcji roślin przeczytasz TUTAJ.

  Oprócz tego organizujemy różnorodne warsztaty i wydarzenia na temat roślinności i florystyki, aby zwiększyć świadomość społeczną na temat znaczenia i pielęgnacji roślin.

  Naszym celem jest również dotarcie do różnych grup społecznych w celu integracji poprzez wspólne spędzanie czasu. Nasze zajęcia inspirują do powstania nowej pasji do natury i rękodzieła oraz dają ogromną satysfakcją. Mogą również wpłynąć pozytywnie na zdrowie psychiczne – pozwalają nabyć poczucie sprawstwa, oderwać się od codzienności i zatopić w „tu i teraz”, ale również przyczyniają się do nabywania kompetencji społecznych poprzez podążanie za wskazówkami, zadawanie pytań oraz przebywanie w grupie.

  W jakich miastach działamy?

  Schronisko Dla Roślin działa na terenie całej Polski. Nasze działania obejmują różne regiony kraju, starając się dotrzeć do jak największej liczby osób i roślin potrzebujących pomocy. Wymiana roślin funkcjonuje za pomocą Facebooka.

  Nasze warsztaty oraz inne aktywności również realizujemy na terenie całej Polski, choć miasta w których najczęściej można nas spotkać to Warszawa oraz Trójmiasto.

  Współpraca

  Jesteśmy otwarci na współpracę z innymi organizacjami, instytucjami oraz jednostkami samorządowymi w celu propagowania idei ochrony roślin i dbałości o środowisko naturalne. Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, skontaktuj się z nami, a wspólnie możemy uczynić świat lepszym miejscem dla roślin i ludzi.

  Zachęcamy do wsparcia naszej fundacji.

  nr rachunku: 58 2530 0008 2020 1009 8547 0002

  NIP: 5621807693 KRS: 0000668179

  Polityka Prywatności