• O nas
 • Adopcja roślin
 • Festiwal Dziewczyny + Rośliny
 • Mówią o nas
 • Blog
 • Dziewczyny + rośliny

  Dziewczyny+rośliny 2024

  Tegoroczna edycja będzie odbywać się w Gdańsku!

  Szczegóły już w krótce!

  Dziewczyny+rośliny vol. 3

  Trzecia edycji festiwalu Dziewczyny + Rośliny odbyła się w dniach 2-4 czerwca w Bydgoszczy. Tym razem gościło nas Bydgoskie Centrum Sztuki. 

  Forma wydarzenia z roku na rok ewoluuje, ale wartości wciąż pozostają te same. Naszym głównym założeniem było zrzeszanie oraz dzielenie się wiedzą między kobietami, które interesują się ochroną środowiska, roślinami oraz szeroko pojętą ekologią. Przy współpracy z Bydgoskim Centrum Sztuki odbył się również wernisaż i wystawa pt. „Mój Eden”.

  Festiwal rozpoczął się od piątkowego wernisażu wybranych dzieł, które były wynikiem opencalla. Osoby artystyczne z całej Polski wysyłały nam swoje prace w wybranym przez siebie medium. Na wystawie pojawiły się rzeźby, instalacje, obrazy, grafiki, zielniki, obiekty, a nawet ubrania.

  Ze wszystkich nadesłanych prac, jury w składzie dziewczyn z Fundacji Schronisko Dla Roślin wyłoniło 3 główne miejsca oraz wyróżnienia. Nagrodziłyśmy je upominkami w formie kosmetyków naturalnych od m.in. Ministerstwo dobrego mydła, 4 szpaki, Yope i ANKO rękodzieło.

  Tematem wystawy był rajski Eden. Miejsce gdzie czujesz się bezpiecznie, ciepło i zdrowo. Miejsce gdzie jesteś w zgodzie z naturą i samą/samym sobą. Jest tam jasno, pachnąco i czule. Gdzie jest Twój Eden? Czy jest prawdziwy? Możesz się nim podzielić?

  Podczas weekendu odbyły się również warsztaty okołoroślinne, wykłady, oraz spotkania tematyczne. Wszystko to w duchu ekologii, kobiecości i otaczającej nas zieleni. Warsztaty prowadziły kobiety z Bydgoszczy oraz okolic. Były to m.in: Warsztaty zielarskie „Chwasty i Niewiasty” z Makowe Lato, Warsztaty z przesadzania roślin z Dżungla Bydgoszcz, Warsztaty haftu roślinnego z Tamborek Po Babci, Wyprawa jest kobietą – spotkanie z Dominiką Kiss-Orską, Dzikie wianki na głowę z Mileną ze Schroniska dla Roślin.

  Dziewczyny+rośliny vol. 2

  W Landschaftcie – znanej bydgoskiej kawiarni spędziliśmy wspólnie drugą edycje festiwalu. Odbyła się ona 17 lipca 2020 roku. W tej odsłonie zorganizowaliśmy targ roślinny, blok warsztatów, dj set oraz wystawę, która była wynikiem opencalla. Tematem wystawy była potęgą natury, jej moc i wpływ jaki ma na nas. Prace zostały nadesłane do nas z całego kraju, można było zobaczyć głównie fotografie, grafiki oraz malarstwo.

  Warsztaty jakie miały miejsce to m.in: Ceremonialne napary kwiatowe z Makowe Lato, Kosmetyki ziołowe do twarzy z Ziołowe Uroczysko, oraz Botaniczne perfumy z Ziołowe Uroczysko. Wystawcy, którzy mogli sprzedawać swoje naturalne, ziołowe i roślinne produkty to m.in: Herba Sfero, Kaplecie oraz Makowe Lato.

  Polityka Prywatności